Autoklub ČR se bude účastnit víkendové Motoristické slavnosti LEGENDY

Autoklub ČR se bude účastnit víkendové Motoristické slavnosti LEGENDY

Na 64 hektarech se představí automobily a motocykly různých značek od největších novinek až po ty historické a sběratelské kousky. Autoklub ČR zde bude prezentovat český motorsport a nabídne tak návštěvníkům možnost podívat se na závodní speciály a dokonce si některé z nich také vyzkoušet. „ Letošní ročník jsme se zaměřili především na děti a mládež, abychom je a především rodiče seznámili s motorsportem jako takovým.“ sdělila Klára Sobotková za Autoklub ČR.

Aktuálně největší novinkou je Kartingová akademie určená dětem ve věku od 5 let. První kolo akademie se pojede právě na Legendách. Zájemci se mohou hlásit předem nebo přímo na místě. Rodiče tak mohou své děti usadit do připravených motokár v sobotu v 11:00, 14:00 a 17:00 hodin a v neděli potom v 10:45 a 13:30 hodin. Cena je symbolická ve výši 100,-Kč. Akademii jsme svěřili do rukou zkušeného a mladého jezdce Jana Midrly, který je mistrem ČR v této disciplíně.

Další kategorie, které si mladí návštěvníci budou moci vyzkoušet, jsou Trial a Racer Buggy.

Představí se také Motokrosové kroužky, jejichž cílem je podpora pro vstup k motokrosovému sportu začínajícím adeptům se zájmem o tento sport. Motokrosové kroužky jsou určeny pro děti od 5 do 10 let a malí zkušení jezdci budou přes víkend předvádět své nově nabité zkušenosti.
V průběhu celého víkendu se průběžně pojedou exhibiční jízdy různých závodních automobilů a motocyklů. O velkou podívanou se postará velký motokros. Na výstavní ploše Autoklubu ČR si je zájemci po celý víkend mohou také prohlédnout a pobavit se se závodníky a odborníky. V sobotu v 13:00 hodin proběhne ve stanu Autoklubu ČR autogramiáda s členy týmu Autoklub Peugeot Rally Talent, Václavem Černínem a Filipem Marešem, současně s nimi bude své podpisy rozdávat také Adam Kout, Mistr Evropy CIK/FIA Superkart a vítěz European Superkart Series 2015. K vidění bude také Adamův superkart! V sekci motorsportu budou další naši reprezentanti a závodníci a Autoklub ČR tímto zve všechny návštěvníky do svých výstavních prostor, protože o zajímavou podívanou zde nebude nouze.

Členové Autoklubu ČR mohou v pokladnách s akreditacemi po předložení členské kartičky využít slevy 1+1 zdarma. Slevy platí po celý víkend.

Kontakt

E-MAIL: akademie.karting@autoklub.cz

Autoklub České republiky
Opletalova 27
110 00 Praha 1
Česká republika

Nahoru