Kartingová akademie za podpory Autoklubu ČR

Kartingová akademie za podpory Autoklubu ČR

Kartingová akademie Autoklubu ČR našla velkou oblibu mezi dětmi a jejich rodiči. Tento projekt na rozvoj motokárového sportu měl v letošním roce čtyři zastávky po České republice a během roku tak prošlo výukou bezmála 300 dětí. Děti ve věku od pěti do deseti let si měly možnost vyzkoušet motokáry na motoristické slavnosti Legendy v Praze a v Olympijském parku Rio – Lipno. Akademie byla součástí také Barum Czech Rally Zlín a atraktivních závodů Czech Truck Prix v Mostě. Dětem byla zapůjčena motokára a kompletní výbava, absolvovaly hodinu a půl dlouhý instruktážní program s praktickými jízdami. Navazující akcí na jednotlivé Kartingové akademie byl dvoudenní Camp, který proběhl koncem října na závodní trati v Písku. Camp byl určen pro absolventy akademie, kteří si chtěli vyzkoušet kartingový sport na závodním okruhu. Z důvodu individuálního přístupu byl počet účastníků omezen, a proto se na všechny zájemce nedostalo.

Na Campu byly děti rozděleny do tří skupin – Tygři, Žraloci a Orli. Aktivity probíhaly na třech stanovištích a to sport, výuka a jízda. Každé stanoviště mělo svého zkušeného instruktora. V průběhu zábavné výuky se děti učily vlajky, správný průjezd tratí, kreslily správnou stopu, montovaly kola na káře a sledovaly zajímavé onboardy. Sportovní část obsahovala cvičení, skákání přes švihadlo, běhání a různé hry v lese. Nejočekávanější částí byly jízdy. Probíhaly na zkrácené trati, kde si nováčci motokáru vyzkoušeli poprvé a absolventi Kartingové akademie si oživili své schopnosti. Před jízdou si účastníci závodní dráhu prošli a seznámili se s nástrahami celého píseckého okruhu. Vzhledem k počasí si děti vyzkoušeli jízdu jak na mokré, tak suché trati. Malí závodníci se nejvíce těšili na tři závěrečné závody po třech kolech. Byly k vidění pěkné a tvrdé souboje. Všichni dojeli do cíle a motokáry si odnesly jen pár ohnutých spojovaček a nárazníků.

Noví zájemci nemusí zoufat, plánujeme pokračovat s akademií jak v zimních měsících na kryté trati, tak v průběhu příští sezony. Absolventi podzimního Campu se mohou již nyní těšit na jeho jarní pokračování. Veškeré informace najdete na stránkách Autoklubu ČR www.autoklub.cz nebo na facebooku Kartingová akademie.

Kontakt

E-MAIL: akademie.karting@autoklub.cz

Autoklub České republiky
Opletalova 27
110 00 Praha 1
Česká republika

Nahoru