Kartingová akademie za podpory Autoklubu ČR

Kartingová akademie za podpory Autoklubu ČR

Kartingová akademie Autoklubu ČR nachází stále větší oblibu mezi dětmi a jejich rodiči. V loňském roce prošlo akademií více než 300 dětí ve věku od pěti do deseti let. V letošním roce již deset absolventů startuje na kartingových závodech.

Výuky na motokáře se může zúčastnit každé dítě ve věku 5 – 10 let. Potřebujete jen být ve správný čas, na správném místě. O vše ostatní už se postará zkušený tým závodníků pod vedením Honzy Midrly, několikanásobného mistra ČR v kartingu. Veškeré vybavení od helmy, rukavic, kombinézy až po boty s motokárou jsou dětem zapůjčeny vždy v místě konání. Součástí téměř dvouhodinové lekce je proškolení o bezpečné jízdě na vyznačené trati, ovládání motokáry a vlajkové signalizaci. Po individuálních jízdách s instruktory pak malí piloti vyrazí na volnou jízdu. „ Děti jsou moc šikovné a v mnoha z nich vidím velký potenciál. Jsem rád, že se nám v minulém roce zrodilo tolik nových závodníků, kteří díky Kartingové akademii našli svůj nový koníček a letos se odvážně postavili na start kartingových závodů. S rodiči konzultujeme možnosti, jak mohou dál pokračovat v rozvoji a pomáháme jim sehnat potřebné zázemí včetně motokár,“ komentuje úspěšný třetí ročník Kartingové akademie Honza Midrla.

Pouze akademiíí možnost seznámit se s tímto sportem nekončí. Velký zájem organizátory inspiroval pořádat také třídenní campy, kde se výuce děti včetně rodičů věnují intenzivněji mnohdy po boku již licencovaných závodníků. Tento rok proběhly již dva campy, ten poslední se konal v červenci na zbrusu nové třinecké trati STEEL RING. Celkem 14 účastníku campu byli absolutními nováčky a dalších šest absolventů z jarního campu již přijelo s vlastní výbavou. V průběhu kurzu děti absolvují teorii týkající se pravidel bezpečnosti, fair play a technickým vlastnostem motokáry. Jízdy potom absolvují nejprve na zkrácené a potom standardně dlouhé závodní trati. Součástí víkendu jsou kondiční a seznamovací hry, neboť komunikace a vzájemná spolupráce je součástí každé sportovní disciplíny. Jak začít závodit a co vše je k tomu potřeba jsou témata, které zajímají především rodiče. Ti se potom svým malým závodníkům předvedli na trati při večerním dospěláckém závodu.

Jestli se právě ve vašem potomkovi skrývá duše závodníka, můžete zjistit již příští víkend na Barum Czech Rally Zlín. Stanoviště Kartingové akademie bude na parkovišti v ulici Březnická. První zářijový víkend se potom celý tým přemístí do Mostu, kde si v rámci Czech Truck Prix mohou děti jízdy v motokáře vyzkoušet. Veškeré aktuální informace sledujte na facebookovém profilu kartingova.akademie.

Kontakt

E-MAIL: akademie.karting@autoklub.cz

Autoklub České republiky
Opletalova 27
110 00 Praha 1
Česká republika

Nahoru